Bractwo Szkaplerzne

 

Bractwo Szkaplerz Świętego powstało w styczniu 2001 roku. Od samego początku bardzo Animatorem jest Pan Włodzimierz Kołodziej. Obecnie Bractwo liczy 136 członków. Realizują cele i zadania bractwa w comiesięcznych spotkaniach modlitewno-formacyjnych na które są zapraszani prezbiterzy parafialni jak i  Misjonarze Karmelitańscy. W każdą I niedzielę miesiąca o godz.8.30 jest sprawowana Msza Św. w intencji członków Bractwa, gdzie podejmują czytania, śpiewy i modlitwę wiernych.  

 

Włączają się aktywnie w 40 godzinne nabożeństwo. W każdą I środę uczestniczą  w nowennie do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 w kościele. Organizują bardzo często pielgrzymki do  sanktuariów  w Europie.  W miarę możliwości materialnie wspierają Misjonarzy Karmelitańskich ale zawsze służą im modlitwą.  Grupa 25 osób  podjęła modlitwę za kapłanów przydzielonych przez Biuro Misyjne w Warszawie. W okresie Bożego Narodzenia organizują  spotkanie opłatkowe. Kilkadziesiąt osób z parafii bierze udział w corocznym Ogólnopolskim Spotkaniu Rodziny Szkaplerznej w Sanktuarium MB w Czernej. Biorą liczny udział w dniach skupienia organizowanych w naszej parafii jak i w Czernej oraz kilka osób wyjeżdża co roku na 3 - dniowe rekolekcje zamknięte.

 

Bractwo organizuje co kilka lat w naszym kościele  3 dniowe rekolekcje dla Członków Bractwa z całego okręgu oraz dla noszących szkaplerz. W ostatnich rekolekcjach brało udział ponad 500 osób.

 

Bractwo  ma swój sztandar, a parafia  otrzymała w darze od O. Prowincjała  Relikwie Św. Rafała Kalinowskiego. Bractwo prowadzi własną kronikę od chwili założenia. Jest także księga Rodziny Bractwa Szkaplerza, w której jest zapisanych ponad 200 osób, które złożyły deklaracje przyjęcia Szkaplerza.

Wrzesień roku 2016 był okazją do świętowania Jubileuszu 15 - lecia erygowania Bractwa Szkaplerza. Msza św. Jubileuszowa, konferencja i spotkanie przy stole, było okazją do zawiązania wspólnoty i podziękowania wszystkim tym, którzy aktywnie wspierają dzieło szkaplerza przy parafii św. Krzysztofa.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)