Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Msza z udziałem dzieci

Drodzy Parafianie, obecność dzieci jest darem dla Kościoła! Dzieci są członkami naszej wspólnoty i przypominają nam o jej wzroście. Powitajmy je w naszym gronie i uśmiechnijmy się do ich rodziców.

  1. Nie denerwujcie się! Bóg dał dzieciom sporo wigoru. Nie starajcie się go dusić w domu Bożym. Tu wszyscy są mile widziani!
  2. Zapraszamy do pierwszych ławek, gdzie Wasze pociechy będą lepiej widziały i słyszały to, co dzieje się w prezbiterium.
  3. Wyjaśniajcie dzieciom po cichu poszczególne części Mszy świętej i czynności wykonywane przez kapłana czy ministrantów.
  4. Przyłączcie się do śpiewu, głośno módlcie się i odpowiadajcie na wezwania kapłana. W ten sposób uczycie dzieci stosownego zachowania podczas liturgii.
  5. Jeśli musicie wyjść z dzieckiem z kościoła podczas Mszy świętej, koniecznie wróćcie. Sam Jezus prosił: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”.
  6. Pamiętajcie, że to, w jaki sposób traktujemy dzieci w naszym parafialnym kościele, wpływa na ich stosunek do Kościoła, do Pana Boga i do siebie nawzajem. Sprawmy, aby dzieci poczuły się w domu Bożym jak w domu rodzinnym.

Dzieci naszej parafii zapraszamy na niedzielną Eucharystię o godz. 11:30. Przez wspólny śpiew, krótką katechezę i konkursy chcemy jak najlepiej przygotować się do przeżywania Eucharystii – w każdą niedzielę dzieci otrzymają obrazek do wklejania w specjalnie przygotowaną książeczkę. Także po innych Mszach można podejść do zakrystii, gdzie będą przygotowane obrazki do zabrania.

 

Bieżące informacje umieszczamy na parafialnym Facebooku:

https://www.facebook.com/krzysztof.tychy

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.