Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Franciszkański Zakon Świeckich

 

Animatorką jest Pani Katarzyna Jędrusik. Zakon pragnie umacniać w środowisku wiarę, nadzieję i miłość do Chrystusa, Ewangelii i do ludzi. Członkowie starają się codziennie w pełny sposób uczestniczyć w Eucharystii, by czerpać w niej siły do życia i pracy. W każdy czwartek spotykają się na modlitwie, śpiewie, czytaniu pism i książek o Św. Franciszku i innych świętych oraz omówieniu spraw bieżących. W każdy III czwartek miesiąca podczas Mszy Św. o godz. 16.00 w ich intencji sprawowanej, włączają się w czytania, śpiew międzylekcyjny i modlitwę wiernych.

 

Uczestniczą we wszystkich uroczystościach kościelnych, adoracjach jak 40 godzinne nabożeństwo i wieczna adoracja w parafii, procesjach, czuwaniach i strojeniu ołtarza na Boże Ciało. Organizują spotkania opłatkowe a zawsze we wrześniu przy ognisku i śpiewie na placu probostwa. Biorą udział w pielgrzymkach do Turzy, Częstochowy, Łagiewnik i Panewnik, a od kwietnia do października raz w miesiącu w spotkaniach formacyjnych w Panewnikach. Co miesiąc w spotkaniach formacyjnych w Panewnikach i Kostuchnej. Od lat, w dniu 14 września biorą udział w uroczystościach Podwyższenia Krzyża Św. w Czułowie oraz w uroczystościach odpustowych w parafii Św. Franciszka i Św. Klary ze swoim sztandarem. Silniejsi odwiedzają chorych i starszych Tercjarzy z dobrym słowem, pokojem i upominkami. Troszczą się o zorganizowanie Mszy Św. w domach swoich obłożnie chorych. Franciszkański Zakon Świeckich ma swoją kronikę.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.