Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Sakrament Chorych

Chorych i starszych parafian odwiedzamy z posługą sakramentalną zasadniczo w każdą I sobotę miesiąca. Zanosimy im czasopismo "Apostolstwo Chorych".

 

Chorych i słabych parafian przywozimy także do kościoła z okazji rekolekcji wielkopostnych, odpustu parafialnego. Na terenie parafii znajduje się Szpital Wojewódzki, w którym znajduje się kaplica Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Eucharystia w dni powszednie jest tam sprawowana o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 6:15 i 10:15.  Duszpasterstwo prowadzi kapelan szpitala ks. Łukasz Stawarz. Do pomocy w rozdzielaniu Komunii Świętej ma codziennie świeckich szafarzy z tyskich parafii.

 

 

 

 

 Odwiedziny chorych w 2018 r.

 

21 LIPCA

2018 (przed Odpustem)

8 WRZEŚNIA

2018

6 PAŹDZIERNIKA

2018

10 LISTOPADA

2018

15 GRUDNIA

2018 (przed Bożym Narodzeniem)

 

Parafian zgłaszamy na odwiedziny chorych w każdym miesiącu telefonicznie lub osobiście w kancelarii, do czwartku przed odwiedzinami.

tel. 32-227-13-16 wew. 34

 

Wycofaliśmy się z tzw. "Stałej listy chorych".

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.