Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Ogłoszenia

Ogłoszenia - 2 Niedziela Zwykła
16/01

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30, w czasie których będziemy modlić się o jedność między wyznawcami Chrystusa.
 3. W tym tygodniu poranny Różaniec poprowadzi Róża 19.
 4. Nabożeństwo ku czci św. Rity w środę o godz. 17.30. Prośby ofiarowane za wstawiennictwem świętej można składać w zakrystii lub kancelarii.
 5. Krąg Biblijny w środę po Mszy św. wieczornej w salce przy zakrystii.
 6. Bractwo Szkaplerzne oraz Misja Św. Teresy zaprasza na spotkanie opłatkowe w czwartek 23 stycznia o godz. 13.00 w Klubie 66+. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. Osoby zainteresowane wyjazdem do Ziemi Świętej i Jordanii w terminie od 6 do 13 marca 2020 r. proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
 8. Dnia 4 lutego od godz. 8.00 w Przychodni Rejonowej Eskulap przy ul. Czarnieckiego 6 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych, kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Cena jednego badania – 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
 9. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki Prolog. W Gościu odpowiedź na pytanie, dlaczego Kościół katolicki angażuje się w działalność ekumeniczną.
 10. W ostatnim czasie można zauważyć w naszym kościele osoby żywiej zainteresowane naszymi skarbonkami niż modlitwą. Informujemy, że kościół jest monitorowany, skarbonki są regularnie opróżniane. Ewentualnych świadków takich sytuacji prosimy o telefon na probostwo.

Ogłoszenia - Niedziela, Święto Chrztu Pańskiego
09/01

 1. Dzisiejsza kolekta jest kolektą specjalną, przeznaczoną na inwestycje parafialne. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Nieszpory kolędowe w niedzielę (dziś) o godz. 16.30.
 3. W czasie ferii zimowych (13 – 25 stycznia) w dni powszednie nie będzie sprawowana Eucharystia o godz. 6.30.
 4. W poniedziałek zapraszamy na różaniec fatimski, prowadzony przez Jasnogórską Rodzinę Różańcową o godz. 17.15. Msza św. w intencji Róż 1 i 21.
 5. Poranny różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża 18.
 6. W piątek o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji rodzin rozbitych i przeżywających trudności.
 7. Nauki przed chrztem w piątek o godz. 19.00 w kościele. Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu w niedzielę o godz. 13.00.
 8. Rodzina św. Franciszka zaprasza wszystkich członków i sympatyków na Mszę św. w niedzielę 19 stycznia na godz. 8.30. Po Mszy św. uczczenie relikwii św. Franciszka i modlitwa brewiarzowa.
 9. Dnia 12 lutego organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na Mszę św. i Apel Jasnogórski. Koszt 30 zł. Zapisy i informacje u p. Jana Pyraka w zakrystii.
 10. W niedzielę 19 stycznia Wspólnota Intronizacji organizuje pielgrzymkę do Krakowa. Główny cel – Msza św. w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczegółowy program jest umieszczony w gablotce parafialnej. Zapisy w zakrystii. Zaliczka 20 zł.
 11. Osoby, które nie zapłaciły jeszcze za wyjazd do opery proszone są o dokonanie wpłaty do końca przyszłego tygodnia.
 12. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki Prolog. W Gościu odpowiedź na pytanie: „Jak wychować wierzące dziecko?” oraz o tym, czy istnieje przeznaczenie.

Ogłoszenia - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
02/01

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna - na inwestycje parafialne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Nieszpory kolędowe dziś (w niedzielę) o godz. 16.30.
 3. Dziś po wszystkich Mszach świętych Wspólnota Apostolstwa Chorych będzie zbierała intencje modlitewne za chorych, które zostaną przedstawione Bogu w czasie wspólnej modlitwy za chorych w sobotę 11 stycznia o godz. 7.45 i 17.45.
 4. Poranny różaniec w tym tygodniu poprowadzi Róża 17.
 5. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta na potrzeby misji.
 6. Adoracja przy żłóbku prowadzona przez Rodzinę św. Franciszka i Jasnogórską Rodzinę Różańcową w środę 8 stycznia o godz. 17.00.
 7. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego w czwartek o godz. 16.30 w Sali św. Maksymiliana.
 8. Spotkanie opłatkowe Róż 3 i 13 odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o godz. 9.00 w Klubie 66+.
 9. Spotkanie opłatkowe Róż Męskich 10 i 19 odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o godz. 12.00 w Klubie 66+.
 10. W dniach od 4 do 11 stycznia odbywają się XIX Tyskie Wieczory Kolędowe. Plan całej imprezy znajduje się na plakatach z tyłu kościoła. W środę 8 stycznia w naszym kościele o godz. 19.00 - koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Skaldowie.
 11. Zapraszamy na drugi wyjazd do Opery Śląskiej w czwartek 30 stycznia na operę „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. Koszt 55 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Pozostało jeszcze 12 miejsc.
 12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy w terminie od 8 do 15 maja 2020 r. Program szczegółowy i zapisy w kancelarii. 10 stycznia (piątek) o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura podróży. Na spotkanie prosimy o przybycie wszystkich już zapisanych z dowodami tożsamości, z którymi pojadą na pielgrzymkę. Jest to konieczne w celu zarezerwowania biletów lotniczych.
 13. W Prologu zamieszczamy wykaz świąt tzw. nakazanych, czyli dni w które wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy Świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych.

Ogłoszenia - Niedziela, Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
26/12

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Kolekta w Nowy Rok - na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Nieszpory kolędowe dziś (w niedzielę) o godz. 16.30.
 3. Poranny różaniec w tym tygodniu poprowadzi Róża 16.
 4. We wtorek 31 grudnia o 17.00 Msza św. dziękczynna za mijający rok 2019 poprzedzona nabożeństwem ekspiacyjno-dziękczynnym o godz. 16.30. Odmawiając w tym dniu publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełniając zwykłe warunki odpustu można uzyskać odpust zupełny.
 5. W środę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Kończy ona Oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny poprzez odmówienie publiczne hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie pozostałych warunków odpustu.
 6. Nieszpory maryjne w Nowy Rok o godz. 16.30.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów świętych.
 8. W I czwartek miesiąca modlitwa za kapłanów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie o godz. 17.45.
 9. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17.30.
 10. Spotkanie opłatkowe Róż 6, 7, 11 i 12 oraz Rodziny Św. Franciszka odbędzie się w Klubie 66+ w dniu 4 stycznia 2020 r. po Mszy Św. o godz. 8.00, czyli około 8.45.
 11. Zachęcamy do czytania naszej gazetki parafialnej Prolog.

Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu
21/12

 1. Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii. Kolekta zebrana podczas Pasterki -na Fundusz Obrony Życia. Kolekta zebrana 26 grudnia na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Kolekta następnej niedzieli na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś Rada Parafialna zaprasza do udziału w loterii fantowej. Każdy los wygrywa. Zebrane środki zostaną przekazane na organizację letnich półkolonii.
 3. Okazja do spowiedzi:
 • w niedzielę (dzisiaj): 30 minut przed każdą dopołudniową Mszą św.
 • w poniedziałek 23 grudnia: od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 21.00.
 • we wtorek 24 grudnia: od 6.00 do 15.00.
 1. W Wigilię (24.12.2019 r.) nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Zapraszamy na Pasterkę, którą odprawimy tradycyjnie o północy. Przed Pasterką o godz. 23.40 młodzież zaprasza na czuwanie modlitewne. Po pasterce przed kościołem będzie okazja do składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem.
 3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz Święto św. Szczepana (25 i 26 grudnia) Msze św. według porządku niedzielnego.
 4. Zapraszamy na wspólne Kolędowanie Parafialne w Uroczystość Narodzenia Pańskiego o godz. 16.15.
 5. Wznowienie odwiedzin duszpasterskich w czwartek 27 grudnia. Plan kolędy znajduje się na stronie parafialnej i w gablotkach.
 6. W Święto św. Jana Apostoła (piątek, 27 grudnia) błogosławimy wino po każdej Mszy św. W Święto św. Młodzianków (sobota, 28 grudnia) podczas każdej mszy św. udzielimy dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.
 7. W niedzielę Świętej Rodziny po każdej Mszy Św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa wszystkim małżonkom.
 8. Poranny Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża 15.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki i świece wigilijne.
 10. Informujemy, że w okresie świątecznym, to jest od dnia 24 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych, np. w celu zgłoszenia pogrzebu, proszę dzwonić na probostwo.
 11. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszej gazetki Prolog. W podwójnym, świąteczno-noworocznym numerze Gościa in. specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia symbolikę żłóbka. Cena Gościa 10 zł.
 12. Zapraszamy na drugi wyjazd do Opery Śląskiej w czwartek 30 stycznia na operę „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. Koszt 55 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisu.
 13. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy w terminie od 8 do 15 maja 2020 r. Program szczegółowy i zapisy w kancelarii. Przy zapisie obowiązkowa zaliczka 500 zł. Druga rata 1000 zł płatna do końca stycznia. Po 6 stycznia odbędzie się spotkanie organizacyjne.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.