Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Ogłoszenia

Ogłoszenia - XII Niedziela Zwykła
20/06

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta również na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Witamy w parafii o. Kordiana Szwarca, wicedyrektora Caritas Polska, który wygłosi dziś homilię wprowadzającą w projekt Caritasu Laudato si.
 3. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 16.30.
 4. Poranny różaniec poprowadzi w tym tygodniu Róża 9.
 5. We wtorek 22 czerwca Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na modlitwę Jutrzni o godz. 7.40.
 6. W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy rodziny naszych ministrantów.
 7. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Łagiewnik 7 lipca br. Zapisy w zakrystii, koszt 35 zł.
 8. Parafia św. Marii Magdaleny w Tychach zaprasza wszystkich chętnych na 37 Tyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Termin pielgrzymki: od 21 do 25 lipca 2021. Noclegi w Chorzowie, Żyglinie, Rudniku Małym i Częstochowie. Pielgrzymka rozpoczyna się 21 lipca Mszą św. o godz. 8.00, sprawowaną w Parafii św. Marii Magdaleny. Zapisy w dniu wymarszu przed kościołem od godz. 6.30.
 9. Przy stopniu komunijnym można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego
  i gazetkę Prolog. W Gościu znajdziemy artykuł: „Kiedy matka nie poznaje” – o problemie ludzi opiekujących się chorymi z demencją oraz próbę odpowiedzi na pytanie, czy istnieje „wiara bezobjawowa”. Zapraszamy do lektury.

Ogłoszenia - XI Niedziela Zwykła
13/06

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta również na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia z dniem 13 czerwca limit osób w kościołach to 50% pełnego obłożenia. Nadal zachowujemy pozostałe przepisy sanitarne.
 3. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.15 modlitwa różańcowa, Msza św. o 17.00 w intencji Róż 11 i 12. Po Mszy św. procesja z figurą.
 4. Poranny różaniec poprowadzi w tym tygodniu Róża 8.
 5. Pojawiła się możliwość zamówienia jeszcze kilku intencji mszalnych, które zostaną odprawione po niedzieli o godz. 18.00 w naszym kościele.
 6. Spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem odbędzie się w czwartek 17 czerwca o godz. 18.45.
 7. W czwartek 17 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się ostatnie przedwakacyjne spotkanie Katechezy dla Ciebie. Jest to cykl katechez przeznaczonych dla dorosłych, którzy pragną intelektualnego wzmocnienia swojej wiary. Temat spotkania: Pomiędzy światem widzialnym i niewidzialnym – stworzenie człowieka. Spotkanie odbywa się poprzez aplikację Zoom. Informacje i wszystkie dane potrzebne do udziału w spotkaniu znajdują się na naszej stronie parafialnej.
 8. W piątek przypada III piątek miesiąca. O godz. 17.45 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji rodzin przeżywających trudności i sytuacje kryzysowe.
 9. Rodzina św. Franciszka zaprasza wszystkich członków i sympatyków św. Franciszka na Mszę św. w niedzielę 20 czerwca na godz. 8.30. Po Mszy św. odbędzie się kapituła wyborcza Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Klubie 66+.
 10. W przyszłą niedzielę homilię wygłosi o. Kordian Szwarc – franciszkanin. Homilia będzie wprowadzeniem w projekt Caritasu Laudato si, oparty na encyklice papieża Franciszka, który pragniemy zrealizować w naszej parafii.
 11. W zakrystii można odebrać Koperty życia. Jest to zabezpieczenie podstawowych informacji medycznych na wypadek poważnej choroby i konieczności wezwania służb ratunkowych. Wykorzystajmy tę propozycję w trosce o nas samych lub naszych najbliższych.
 12. Parafia św. Marii Magdaleny w Tychach zaprasza wszystkich chętnych na 37 Tyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Termin pielgrzymki: od 21 do 25 lipca 2021. Noclegi w Chorzowie, Żyglinie, Rudniku Małym i Częstochowie. Rozpoczęcie Mszą św. 21 lipca o godz. 8.00. Zapisy w dniu wymarszu przed kościołem od godz. 6.30.
 13. Przy stopniu komunijnym można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i gazetkę Prolog.

Ogłoszenia - X Niedziela Zwykła
06/06

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Poranny różaniec poprowadzi w tym tygodniu Róża 7.
 3. W oktawie Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła w niedzielę o godz. 16.30 w ramach Nieszporów, a w dni powszednie do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 pierwsze po długiej przerwie spotkanie seniorów naszej parafii w Klubie 66 plus.
 5. W czwartek 10 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Katechezy dla Ciebie. Jest to cykl katechez przeznaczonych dla dorosłych, którzy pragną intelektualnego wzmocnienia swojej wiary. Temat spotkania: Bóg Stworzyciel rzeczy widzialnych i niewidzialnych. Spotkanie odbywa się poprzez aplikację Zoom. Informacje i wszystkie dane potrzebne do udziału w spotkaniu znajdują się na naszej stronie parafialnej.
 6. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17.30. W tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.
 7. Wspólnota Apostolstwa Chorych zaprasza na modlitwę w intencji chorych w piątek 11 czerwca rano o godz. 7.45.
 8. W przyszłą niedzielę 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.15 modlitwa różańcowa, Msza św. o 17.00 w intencji Róż 11 i 12. Po Mszy św. procesja z figurą.
 9. W zakrystii można odebrać Koperty życia. Jest to zabezpieczenie podstawowych informacji medycznych na wypadek poważnej choroby i konieczności wezwania służb ratunkowych. Wykorzystajmy tę propozycję w trosce o nas samych lub naszych najbliższych.
 10. Pielgrzymka do Łagiewnik - Sanktuarium św. Jana Pawła II (Msza św.), Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (Koronka) i do Tyńca (Nieszpory) odbędzie się 7 lipca 2021 r. Wyjazd o godz. 8.15. koszt 35 zł. Zapisy we wtorek w zakrystii.
 11. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, planowaną w terminie 8 – 15 września 2021 r. Zachęcamy do zapisów. Program pielgrzymki dostępny w zakrystii i kancelarii.
 12. Wszystkie Róże Różańcowe zapraszamy na pielgrzymkę w sobotę 19 czerwca. W planie pielgrzymki sanktuaria w Skoczowie, Pierśćcu i Pogórzu. Koszt 50 zł, zapisy od jutra w kancelarii.
 13. Przy stopniu komunijnym można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i gazetkę Prolog.

Uroczystość Najświętszej Trójcy
30/05

 1. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Informujemy, że od 4 maja obowiązuje nowy limit uczestników liturgii w naszym kościele - 129 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zajmować tylko wyznaczone miejsca. Na terenie kościoła i pomieszczeń parafialnych nadal stosujemy się do zaleceń sanitarnych dotyczących dezynfekcji, zachowania dystansu, zakładania maseczek zakrywających usta i nos, przyjmowania Komunii św. na rękę.
 3. Poranny różaniec poprowadzi w tym tygodniu Róża 6.
 4. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 5. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy Nabożeństwo majowe. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze święte o godz. 7.00, 8.00, 11.30, 17.00 i 21.00. Kolekta na potrzeby naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja. Pójdziemy ulicą Wyszyńskiego, obok Stokrotki w prawo na drogę osiedlową. Pierwszy ołtarz na balkonie naprzeciw bloku Niepodległości 77. Następnie szerokim chodnikiem wzdłuż Al. Niepodległości do ul. Fitelberga. Na skwerze drugi ołtarz. Trzeci ołtarz na schodach przy żłobku miejskim. Ulicą między blokami przy ul. Fitelberga przejdziemy w kierunku poczty i wyjdziemy na ul. Wyszyńskiego. Czwarty ołtarz przy kościele. W czasie procesji prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa (konieczne maseczki).
 7. W oktawie Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę podczas nieszporów.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów świętych.
 9. W czwartek na wieczorną Mszę świętą zapraszamy rodziny ministrantów.
 10. Nasza Parafia od kwietnia tego roku uczestniczy w programie Caritas Polska „Na codzienne zakupy”. Program realizowany z Fundacją Biedronki ma na celu całoroczną pomoc seniorom, osobom samotnym, potrzebującym wsparcia materialnego. Mamy do dyspozycji jeszcze 5 kart zakupowych. Jeżeli znasz osobę, której taka forma pomocy byłaby potrzebna, to prosimy o kontakt. Szczegóły programu w zakrystii po Mszy św.
 11. W zakrystii można odebrać Koperty życia. Jest to zabezpieczenie podstawowych informacji medycznych na wypadek poważnej choroby i konieczności wezwania służb ratunkowych. Wykorzystajmy tę propozycję w trosce o nas samych lub naszych najbliższych.
 12. Przy stopniu komunijnym można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i gazetkę Prolog.
 13. Osoby zainteresowane Duszpasterstwem Osób Stanu Wolnego, po Mszy o 21.00 mogą zabrać ze sobą ulotki, które znajdują się na stoliku obok gazetek

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.