Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Ogłoszenia

Ogłoszenia - V Niedziela Zwykła
05/02

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Poranny różaniec poprowadzi w tym tygodniu Róża 10.
 3. Przypominamy, że Msze święte w dni powszednie odprawiamy w kaplicy Matki Bożej Dobrej Drogi.
 4. Wspólnota Natanael zaprasza na modlitwę w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Matki Bożej Dobrej Drogi.
 5. Spotkanie seniorów w środę po Mszy św. o godz. 8.00 w Klubie 66+.
 6. Młodzież United Young zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.00 do Klubu 66+.
 7. W sobotę, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych parafian na Mszę świętą w Kaplicy Szpitala Wojewódzkiego na godz. 15.00. Mszy będzie przewodniczył ks. bp. Marek Szkudło. W ramach obchodów udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.
 8. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
 9. Przy stopniu komunijnym można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i gazetkę parafialną
 10. Prosimy, aby reagować na osoby zachowujące się „dziwnie”, nieodpowiednio w kościele. Można np. zadzwonić na straż miejską, a gdy trzeba, również na policję.
 11. Szkoła Podstawowa nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy rozpoczyna rekrutację do klas pierwszych od 6 lutego br. W związku z tym, zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 10 lutego 2023 r. w godzinach od 16.00 – 17.30. Szkoła planuje otwarcie m.in. klasy pierwszej z innowacją teatralną oraz klasy pierwszej z innowacją hokej/unihokej. Szczegóły na stronie internetowej szkoły, szkolnym profilu facebookowym oraz w sekretariacie szkoły.

Ogłoszenia - IV Niedziela Zwykła
29/01

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Poranny różaniec poprowadzi w tym tygodniu Róża 9 i 21.
 3. Po feriach wracamy do zwykłego porządku Mszy świętych. Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Wszystkie Msze św. w dni powszednie - z nielicznymi wyjątkami - będą odprawiane w kaplicy Matki Bożej Dobrej Drogi.
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie przy parafialnym żłóbku w poniedziałek o godz. 17.30.
 5. Wspólnota Natanael zaprasza na modlitwę w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Matki Bożej Dobrej Drogi.
 6. Spotkanie seniorów w środę po Mszy św. o godz. 8.00 w Klubie 66+.
 7. W środę planujemy demontować stajenkę w kościele. Chętnych do pomocy prosimy o kontakt z kościelnymi.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy ministrantów, lektorów, szafarzy i pozostałych członków służby liturgicznej z rodzinami na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00.
 9. W czwartek 2 lutego obchodzimy też Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl obchodów związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Jest to też światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 10. Kandydaci do bierzmowania spotykają się w czwartek 2 lutego o godz. 19.00 w kościele.
 11. Katecheza dla dorosłych w czwartek o 18.45. Spotkanie za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Dane potrzebne do udziału w spotkaniu nie zmieniają się i można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.
 12. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.30 - nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. konferencja formacyjna ks. Proboszcza.
 13. W piątek wspominamy św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo św. Błażeja będzie udzielane na zakończenie każdej Mszy św.
 14. Młodzież United Young zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.00 do Klubu 66+.
 15. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec o 7.15 i Mszę św. o godz. 8.00 sprawowaną w intencji Róż Różańcowych. Po Mszy św. konferencja w kaplicy.
 16. Okazja do spowiedzi dla chorych i słabo słyszących w zamykanym konfesjonale w kaplicy w sobotę od 17.00.
 17. W tym tygodniu ze względu na kolędowanie, święto i pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, msze w kaplicy odprawiane będą w poniedziałek rano, wtorek i środę. W pozostałe dni Msze w kościele.
 18. Przy stopniu komunijnym można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i gazetkę parafialną Prolog.

Ogłoszenia - III Niedziela Zwykła
22/01

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Poranny różaniec poprowadzi w tym tygodniu Róża 8.
 3. Przypominamy, że podczas ferii, to jest do soboty 28 stycznia, Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy Matki Bożej Dobrej Drogi w porządku wakacyjnym, tj. o godz. 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 6.30.
 4. Spotkanie seniorów w środę po Mszy św. o godz. 8.00 w Klubie 66+.
 5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Bractwa Szkaplerznego poprzedzona Nabożeństwem do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.30.
 6. Poświęcenie świec dzieciom komunijnym odbędzie się w niedzielę 5 lutego podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 7. Przy stopniu komunijnym można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i gazetkę parafialną
 8. Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 r. ż., którzy chcieliby podjąć naukę gry na instrumencie, na dzień otwarty 3 lutego na godz. 17.00. Tego dnia odbędzie się koncertowa prezentacja instrumentów, okazja do porozmawiania z nauczycielami. Nauka w szkole jest bezpłatna, nie trzeba znać nut, instrument można wypożyczyć. Zapisy już trwają. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

 

 

Ogłoszenia - II Niedziela Zwykła
15/01

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Poranny różaniec poprowadzi w tym tygodniu Róża 7.
 3. Od poniedziałku 16 stycznia do soboty 28 stycznia ze względu na ferie zimowe, Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy Matki Bożej Dobrej Drogi w porządku wakacyjnym, tj. o godz. 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 6.30.
 4. Spotkania opłatkowe Róż Różańcowych: 17 stycznia po Mszy św. o godz. 8.00 – Róże 3, 12, 15 i 20; 19 stycznia po Mszy św. o godz. 8.00 – Róża 13. Spotkania odbywają się w Klubie 66+.
 5. W środę rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 6. Spotkanie seniorów w środę po Mszy św. o godz. 8.00 w Klubie 66+.
 7. Przypominamy, że w środy od godz. 17.00 w pomieszczeniach kancelarii parafialnej można skorzystać z porady prawnej. Porad udziela pan adwokat Michał Marek. Porady są nieodpłatne.
 8. Katecheza dla dorosłych w czwartek o godz. 18.45. Udział w katechezie za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Wszystkie dane potrzebne do udziału w spotkaniu znajdują się na stronie internetowej parafii.
 9. We wtorek 24 stycznia o godz. 18.00 Msza św. w intencji Bractwa Szkaplerznego.
 10. Poświęcenie świec dzieciom komunijnym odbędzie się w niedzielę 5 lutego podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 11. Przy stopniu komunijnym można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i gazetkę parafialną.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.