Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Żywy Różaniec

 

Żywy Różaniec w parafii liczy 21 Róż, po 20 osób w każdej. Wśród nich są 2 Róże męskie i 19 Róż Kobiet. Nad całością czuwa Adiutor i 4 członków zarządu; sekretarz, skarbnik i 2 członków honorowych. Codziennie po rannej Mszy Św. wspólnota różańcowa odmawia różaniec święty polecając Opatrzności Bożej poprzez wstawiennictwo Maryi intencje Kościoła Św., Ojczyzny i naszej parafii.

 

Podstawowym nabożeństwem na którym gromadzą się wszyscy członkowie róż jest dzień 13 każdego miesiąca poświęcony MB Fatimskiej. O godz. 17.15 rozpoczyna się różaniec, nastepnie Msza Św. Fatimska z homilią podejmującą tematy Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Po Mszy Św. procesja wokół kościoła z figurką MB Fatimskiej, sztandarem Różańca Św. i płonącymi świecami w rękach wiernych. Włączają się aktywnie w 40 godzinne nabożeństwo i w całodzienną wieczną adorację przypadającą 5 maja.

 

Co roku ponad 20 osób bierze udział w Rekolekcjach Różańcowych na Jasnej Górze. Cały autokar 50 osób wyjeżdża na odpust MB Różańcowej, w pierwszą niedzielę października. W życiu codziennym Członkowie Róż Różańcowych wykazują troskę o swoich współczłonków otaczając wsparciem i opieką potrzebujących pomocy, chorych i samotnych. W okresie Bożego Narodzenia organizują wspólne uroczyste łamanie się opłatkiem.

 

Po śmierci osoby należącej do różańca mają pół godzinne nabożeństwo różańcowe przed Mszą Św. pogrzebową. Podczas Mszy Św. żałobnej podkreśla się przynależność do wspólnoty, nakładając na trumnę specjalny różaniec i zapalając 19 świec na specjalnym świeczniku /20 nie zapalona – symbol odejścia/. Poczet sztandarowy odprowadza zmarłego do drzwi kościoła. Członkowie Róż Różańcowych są zawsze otwarci na przyjęcie nowych osób. 

 

Wspólnota różańcowa aktywnie udziela się we wszelkich pracach przy kościele. Jasnogórska Rodzina Różańcowa prowadzi Kronikę, a poszczególni Zelatorzy spis osób oraz harmonogramy rozważań tajemnic różańcowych na dany miesiąc. Z Róż Różańcowych wywodzą się członkowie Nocnej Adoracji w liczbie 20 osób wielbiący podczas nocnego czuwania Najświętsze Serce Jezusa. Swoją Mszę Św. mają zawsze w I czwartek miesiąca.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.