Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Wspólnota Natanaela

Jezus powołuje Natanaela, Izraelitę w którym nie ma nieprawości (J 1,47) i mówi mu "Pójdź za Mną!". A on zostawia wszystko i idzie. My także pragniemy podążać za Jezusem. Od paru lat prowadziliśmy wieczory modlitwy w ramach Apostolstwa Modlitwy. Jednak Bóg wezwał nas do czegoś więcej, do budowania konkretnej wspólnoty. Jako ludzie wiary pragniemy wspólnie się modlić oraz wzrastać na chwałę Boga. Pragniemy być jak Natanael – Jezus nazywa go "prawdziwym Izraelitą" – czyli kimś autentycznym, który całe swoje życie oddał Bogu. Natanael po hebrajsku znaczy „dar Boga”. Pragniemy jako wspólnota być darem dla Parafii.

 

Na razie formujemy się w gronie osób odpowiedzialnych, które podejmą konkretną posługę na rzecz wspólnoty i parafii. Spotykamy się wraz z kapłanem w każdy trzeci poniedziałek miesiąca na wspólnej modlitwie oraz formacji w małej grupie. Jeśli masz już za sobą jakąś formację w Kościele (Oaza, KSM, Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat itp.) dołącz do nas i weź odpowiedzialność za Ewangelizację naszej Parafii. Parafia to dobro wspólne, które mamy, i my świeccy jesteśmy równie z kapłanami za nią odpowiedzialni. Jeżeli nie czujesz się jeszcze gotowy do podjęcia konkretnej posługi, ale masz pragnienie życia we wspólnocie, przyjdź na prowadzone przez nas wieczory modlitwy uwielbienia w każdy poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy także małżeństwa sakramentalne, które szukają swojej drogi w Kościele. Także dla nich planujemy utworzyć miejsce w naszej wspólnocie w grupie małżeństw. Jeśli masz jakieś pytania podejdź do Księdza Łukasza Pasuto lub do prowadzących wieczory modlitwy.

 

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku!

Zapis konferencji wygłoszonych podczas spotkań formacyjnych

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.