Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Wspólnota Natanael

Jezus powołuje Natanaela, Izraelitę w którym nie ma nieprawości (J 1,47) i mówi mu "Pójdź za Mną!". A on zostawia wszystko i idzie. My także pragniemy podążać za Jezusem. Od paru lat prowadziliśmy wieczory modlitwy w ramach Apostolstwa Modlitwy. Jednak Bóg wezwał nas do czegoś więcej, do budowania konkretnej wspólnoty. Jako ludzie wiary pragniemy wspólnie się modlić oraz wzrastać na chwałę Boga. Pragniemy być jak Natanael – Jezus nazywa go "prawdziwym Izraelitą" – czyli kimś autentycznym, który całe swoje życie oddał Bogu. Natanael po hebrajsku znaczy „dar Boga”. Pragniemy jako wspólnota być darem dla Parafii.

 

Na razie formujemy się w gronie osób odpowiedzialnych, które podejmą konkretną posługę na rzecz wspólnoty i parafii. Spotykamy się wraz z kapłanem w każdy trzeci poniedziałek miesiąca na wspólnej modlitwie oraz formacji w małej grupie. Jeśli masz już za sobą jakąś formację w Kościele (Oaza, KSM, Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat itp.) dołącz do nas i weź odpowiedzialność za Ewangelizację naszej Parafii. Parafia to dobro wspólne, które mamy, i my świeccy jesteśmy równie z kapłanami za nią odpowiedzialni. Jeżeli nie czujesz się jeszcze gotowy do podjęcia konkretnej posługi, ale masz pragnienie życia we wspólnocie, przyjdź na prowadzone przez nas wieczory modlitwy uwielbienia w każdy poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy także małżeństwa sakramentalne, które szukają swojej drogi w Kościele. Także dla nich planujemy utworzyć miejsce w naszej wspólnocie w grupie małżeństw. Jeśli masz jakieś pytania, to podejdź do prowadzących wieczory modlitwy.

 

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.