Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Ogłoszenia

Ogłoszenia - 3 Niedziela Zwykła
23/01

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę - ofiara na zakony kontemplacyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Nieszpory niedzielne dziś (w niedzielę) o godz. 16.30.
 3. Od poniedziałku wracamy po feriach w dni powszednie do odprawiania Mszy św. o godz. 6.30.
 4. Poranny różaniec w tym tygodniu poprowadzi Róża 20.
 5. Wspólnota Natanael zaprasza na Mszę św. w intencjach Wspólnoty w poniedziałek na godz. 18.00. Po Mszy św. wspólna modlitwa.
 6. Wyjazd do opery w czwartek 30 stycznia o godz. 16.30 z parkingu przed kościołem.
 7. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Zachęcamy do praktykowania 5 pierwszych sobót miesiąca. Przypominamy, że praktykowanie pierwszych sobót miesiąca polega na: a) przystąpieniu do spowiedzi w pierwszą sobotę lub wcześniej, b) przyjęciu Komunii świętej w pierwszą sobotę, c) odmówieniu jednej części różańca w pierwszą sobotę, d) poświęceniu w pierwszą sobotę 15 minut na rozważanie nad tajemnicami różańcowymi.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Kończy się cykl uroczystości związanych z Bożym Narodzeniem. W tym dniu podczas każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
 9. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Prolog. W Gościu artykuł „Bóg w Auschwitz” oraz o tym, że „dzień poświęcony Biblii nie powinien być raz w roku” czyli o ustanowieniu Niedzieli Słowa Bożego.

Ogłoszenia - 2 Niedziela Zwykła
16/01

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30, w czasie których będziemy modlić się o jedność między wyznawcami Chrystusa.
 3. W tym tygodniu poranny Różaniec poprowadzi Róża 19.
 4. Nabożeństwo ku czci św. Rity w środę o godz. 17.30. Prośby ofiarowane za wstawiennictwem świętej można składać w zakrystii lub kancelarii.
 5. Krąg Biblijny w środę po Mszy św. wieczornej w salce przy zakrystii.
 6. Bractwo Szkaplerzne oraz Misja Św. Teresy zaprasza na spotkanie opłatkowe w czwartek 23 stycznia o godz. 13.00 w Klubie 66+. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. Osoby zainteresowane wyjazdem do Ziemi Świętej i Jordanii w terminie od 6 do 13 marca 2020 r. proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
 8. Dnia 4 lutego od godz. 8.00 w Przychodni Rejonowej Eskulap przy ul. Czarnieckiego 6 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych, kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Cena jednego badania – 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
 9. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki Prolog. W Gościu odpowiedź na pytanie, dlaczego Kościół katolicki angażuje się w działalność ekumeniczną.
 10. W ostatnim czasie można zauważyć w naszym kościele osoby żywiej zainteresowane naszymi skarbonkami niż modlitwą. Informujemy, że kościół jest monitorowany, skarbonki są regularnie opróżniane. Ewentualnych świadków takich sytuacji prosimy o telefon na probostwo.

Ogłoszenia - Niedziela, Święto Chrztu Pańskiego
09/01

 1. Dzisiejsza kolekta jest kolektą specjalną, przeznaczoną na inwestycje parafialne. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Nieszpory kolędowe w niedzielę (dziś) o godz. 16.30.
 3. W czasie ferii zimowych (13 – 25 stycznia) w dni powszednie nie będzie sprawowana Eucharystia o godz. 6.30.
 4. W poniedziałek zapraszamy na różaniec fatimski, prowadzony przez Jasnogórską Rodzinę Różańcową o godz. 17.15. Msza św. w intencji Róż 1 i 21.
 5. Poranny różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża 18.
 6. W piątek o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji rodzin rozbitych i przeżywających trudności.
 7. Nauki przed chrztem w piątek o godz. 19.00 w kościele. Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu w niedzielę o godz. 13.00.
 8. Rodzina św. Franciszka zaprasza wszystkich członków i sympatyków na Mszę św. w niedzielę 19 stycznia na godz. 8.30. Po Mszy św. uczczenie relikwii św. Franciszka i modlitwa brewiarzowa.
 9. Dnia 12 lutego organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na Mszę św. i Apel Jasnogórski. Koszt 30 zł. Zapisy i informacje u p. Jana Pyraka w zakrystii.
 10. W niedzielę 19 stycznia Wspólnota Intronizacji organizuje pielgrzymkę do Krakowa. Główny cel – Msza św. w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczegółowy program jest umieszczony w gablotce parafialnej. Zapisy w zakrystii. Zaliczka 20 zł.
 11. Osoby, które nie zapłaciły jeszcze za wyjazd do opery proszone są o dokonanie wpłaty do końca przyszłego tygodnia.
 12. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki Prolog. W Gościu odpowiedź na pytanie: „Jak wychować wierzące dziecko?” oraz o tym, czy istnieje przeznaczenie.

Ogłoszenia - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
02/01

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna - na inwestycje parafialne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Nieszpory kolędowe dziś (w niedzielę) o godz. 16.30.
 3. Dziś po wszystkich Mszach świętych Wspólnota Apostolstwa Chorych będzie zbierała intencje modlitewne za chorych, które zostaną przedstawione Bogu w czasie wspólnej modlitwy za chorych w sobotę 11 stycznia o godz. 7.45 i 17.45.
 4. Poranny różaniec w tym tygodniu poprowadzi Róża 17.
 5. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta na potrzeby misji.
 6. Adoracja przy żłóbku prowadzona przez Rodzinę św. Franciszka i Jasnogórską Rodzinę Różańcową w środę 8 stycznia o godz. 17.00.
 7. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego w czwartek o godz. 16.30 w Sali św. Maksymiliana.
 8. Spotkanie opłatkowe Róż 3 i 13 odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o godz. 9.00 w Klubie 66+.
 9. Spotkanie opłatkowe Róż Męskich 10 i 19 odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o godz. 12.00 w Klubie 66+.
 10. W dniach od 4 do 11 stycznia odbywają się XIX Tyskie Wieczory Kolędowe. Plan całej imprezy znajduje się na plakatach z tyłu kościoła. W środę 8 stycznia w naszym kościele o godz. 19.00 - koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Skaldowie.
 11. Zapraszamy na drugi wyjazd do Opery Śląskiej w czwartek 30 stycznia na operę „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. Koszt 55 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Pozostało jeszcze 12 miejsc.
 12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy w terminie od 8 do 15 maja 2020 r. Program szczegółowy i zapisy w kancelarii. 10 stycznia (piątek) o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura podróży. Na spotkanie prosimy o przybycie wszystkich już zapisanych z dowodami tożsamości, z którymi pojadą na pielgrzymkę. Jest to konieczne w celu zarezerwowania biletów lotniczych.
 13. W Prologu zamieszczamy wykaz świąt tzw. nakazanych, czyli dni w które wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy Świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych.

Ogłoszenia - Niedziela, Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
26/12

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Kolekta w Nowy Rok - na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Nieszpory kolędowe dziś (w niedzielę) o godz. 16.30.
 3. Poranny różaniec w tym tygodniu poprowadzi Róża 16.
 4. We wtorek 31 grudnia o 17.00 Msza św. dziękczynna za mijający rok 2019 poprzedzona nabożeństwem ekspiacyjno-dziękczynnym o godz. 16.30. Odmawiając w tym dniu publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełniając zwykłe warunki odpustu można uzyskać odpust zupełny.
 5. W środę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Kończy ona Oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny poprzez odmówienie publiczne hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie pozostałych warunków odpustu.
 6. Nieszpory maryjne w Nowy Rok o godz. 16.30.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów świętych.
 8. W I czwartek miesiąca modlitwa za kapłanów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie o godz. 17.45.
 9. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17.30.
 10. Spotkanie opłatkowe Róż 6, 7, 11 i 12 oraz Rodziny Św. Franciszka odbędzie się w Klubie 66+ w dniu 4 stycznia 2020 r. po Mszy Św. o godz. 8.00, czyli około 8.45.
 11. Zachęcamy do czytania naszej gazetki parafialnej Prolog.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.