Rzymskokatolicka
Parafia św. Krzysztofa
w Tychach

Ogłoszenia

Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - Gaudete
12/12

 1. Dzisiejsza i następna kolekta są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W zakrystii można nabyć świece wigilijne oraz opłatki.
 3. Nieszpory adwentowe dziś (w niedzielę) o godz. 16.30.
 4. Wszystkich pragnących dobrze przeżyć Adwent zapraszamy na Msze św. roratnie sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W sobotę roraty dla dorosłych o godz. 6.30.
 5. Poranny różaniec w tym tygodniu poprowadzi Róża 14.
 6. Wspólnota Natanael zaprasza w poniedziałek o godz. 18.45 do kaplicy na wspólną modlitwę.
 7. Rodzina św. Franciszka zaprasza wszystkich członków i sympatyków na Mszę Św. w środę o godz. 8.00. Po Mszy Św. uczczenie relikwii św. Franciszka oraz modlitwa brewiarzowa.
 8. Emerytowanych pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia w czwartek 19 grudnia, rozpoczęcie o godz. 12.00 w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy aktualnych pracowników Służby Zdrowia naszego miasta.
 9. W piątek 20 grudnia o godz. 17.30 modlitwa do Miłosierdzia Bożego w intencji rodzin rozbitych i przeżywających trudności.
 10. Zachęcamy, by do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotować się również poprzez sakrament pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi:
 • piątek: rano pół godziny przed Mszą św., po południu od 17.00 do 19.00.
 • w sobotę: rano pół godziny przed każdą Mszą św. oraz od 17.00 do 19.00.
 • w niedzielę: 30 minut przed każdą dopołudniową Mszą św.
 • w poniedziałek 23 grudnia: od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 21.00.
 • we wtorek 24 grudnia: od 6.00 do 15.00.
 1. Informujemy, że w okresie świątecznym, to jest od dnia 24 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych, np. w celu uzgodnienia pogrzebu, proszę dzwonić na probostwo.
 2. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki Prolog. W Gościu o tym, jak kard. Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich oraz o tym, jak katolicki psycholog opisuje problemy młodzieży spowodowane życiem w kulturze narcystycznej.

 

Ogłoszenia stałe:

 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin (tzw. kolęda). W soboty i niedziele odwiedziny rozpoczynamy o godz. 14.00, w tygodniu o godz. 16.30. Plan kolędy znajduje się na tablicach ogłoszeniowych oraz stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.
 2. W czasie odwiedzin kolędowych nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy nie będzie sprawowane.

Ogłoszenia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - II Niedziela Adwentu
08/12

 1. Dzisiejsza kolekta jest kolektą specjalną, przeznaczoną na inwestycje parafialne. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Dziś przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W sobotę 7 grudnia po Mszy św. wieczornej i w niedzielę 8 grudnia po wszystkich mszach św. Wspólnota Apostolstwa Chorych będzie zbierała intencje modlitewne za chorych. Zostaną one przedstawione Bogu w czasie modlitwy za chorych w środę 11 grudnia o godz. 7.45 i 17.45.

 3. W zakrystii można nabyć świece wigilijne oraz opłatki.

 4. Nieszpory adwentowe dziś (w niedzielę) o godz. 16.30.

 5. Wszystkich pragnących dobrze przeżyć Adwent zapraszamy na Msze św. roratnie sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W sobotę roraty dla dorosłych o godz. 6.30.

 6. Poranny różaniec w tym tygodniu poprowadzi Róża 13.

 7. Wspólnota Natanael zaprasza w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę św. w intencjach Wspólnoty, po Mszy św. wspólna modlitwa.

 8. W środę po wieczornej Eucharystii kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w salce przy zakrystii.

 9. Ostatnie w tym roku spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego odbędzie się w czwartek 12 grudnia o godz. 16.30 w Sali Św. Maksymiliana.

 10. Msza św. w intencji Róży nr 19 i 20 w piątek o godz. 18.00 poprzedzona będzie różańcem o godz. 17.15.

 11. Nauki dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w kościele.

 12. W sobotę 14 grudnia kapłani udają się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w kancelarii lub zakrystii najpóźniej do czwartku do godz. 18.00.

 13. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki Prolog.

 

Ogłoszenia stałe:

 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin (tzw. kolęda). W soboty i niedziele odwiedziny rozpoczynamy o godz. 14.00, w tygodniu o godz. 16.30. Plan kolędy znajduje się na tablicach ogłoszeniowych oraz stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu
01/12

 1. Rozpoczynamy Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Trzeźwości.

 2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta specjalna na inwestycje parafialne. Również za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 3. W zakrystii można nabyć świece wigilijne i opłatki.

 4. Nieszpory adwentowe dziś (w niedzielę) o godz. 16.30.

 5. Poranny różaniec w kaplicy prowadzi Róża 12.

 6. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze św. roratnie sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Roraty dla dorosłych w soboty o godz. 6.30.

 7. Wspólnota Natanael zaprasza w poniedziałek na godz. 18.45 do kaplicy na wspólną modlitwę.

 8. W środę wspominamy św. Barbarę. Wszystkich górników, emerytów górniczych i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. w ich intencji, którą odprawimy o godz. 10.00.

 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów świętych. Spowiedź rano pół godziny przed Mszą św., wieczorem od godz. 17.00. W I czwartek o godz. 17.45 w kaplicy modlitwa za kapłanów, kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie i misyjne. W piątek o 17.30 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 10. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin (tzw. kolęda). W soboty i niedziele rozpoczynamy kolędę o godz. 14.00, w tygodniu o godz. 16.30. W wieżowcach kolędę rozpoczynamy od parteru. Plan kolędy znajduje się na tablicach ogłoszeniowych oraz stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności. Niestety ze względu na wcześnie rozpoczynające się ferie zimowe nie jesteśmy w stanie w tym roku duszpasterskim odwiedzić Parafian mieszkających przy ul. Grota-Roweckiego, Dębowej, Darwina i części ul. Dąbrowskiego. Gdyby komuś z mieszkańców tych ulic bardzo zależało na błogosławieństwie mieszkania w tym roku duszpasterskim, to prosimy o zapisanie się w kancelarii na kolędę dodatkową.

 11. W okresie kolędowych odwiedzin duszpasterskich, środowe nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy nie będzie sprawowane.

 12. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki Prolog.

 13. Apostolstwo Chorych organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci z Hospicjum Świetlikowo w Tychach. Prosimy o przynoszenie drobnych słodyczy (np. cukierki na wagę), które mogłyby być podzielone do paczek dla dzieci. Słodycze można składać w kancelarii parafialnej do dnia 1 grudnia.

 14. Zwolniło się jeszcze 7 miejsc na majową pielgrzymkę do Fatimy. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii po szczegółowe informacje. Osoby już zapisane prosimy o wpłacanie rat w następujących terminach: do 30 stycznia – 1000 zł, do 29 lutego – 900 zł i do 30 marca – 900 zł. Można też wpłacać całość od razu.

 15. Dziękujemy pani Sylwii i panu Krzysztofowi, którzy ofiarowali parafii przewijak dla dzieci. Będzie on dostępny w toalecie obok kancelarii.

Ogłoszenia - Niedziela - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
29/11

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30. W czasie nieszporów poświęcimy opłatki na stół wigilijny oraz wodę i kredę na kolędę.

 3. Poranne rozważanie różańca w kaplicy poprowadzi Róża 11.

 4. Wspólnota Natanael zaprasza w poniedziałek o godz. 18.45 do kaplicy na wspólną modlitwę.

 5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Krąg biblijny.

 6. W piątek rozpoczynamy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin (tzw. kolędę). W soboty i niedziele odwiedziny rozpoczynamy o godz. 14.00, w pozostałe dni tygodnia o 16.30. W wieżowcach kolędę rozpoczynamy od parteru. Plan kolędy (I część) umieszczony jest w Prologu, plan całości znajduje się na tablicach ogłoszeniowych oraz stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

 7. Adiutor Rodziny Różańcowej przy naszej parafii p. Jan Pyrak zaprasza wszystkich członków Róż Różańcowych na spotkanie w środę 27 listopada o godz. 16.30 do Sali św. Maksymiliana. Prosimy wszystkich zelatorów o potraktowanie tego spotkania jako obowiązkowe.

 8. W czwartek 28 listopada odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci komunijnych z panią krawcową w celu pobrania miary na stroje komunijne. Zapraszamy na godz. 18.00 chłopców, a na 18.30 dziewczynki. Zaliczka przy zamówieniu 50 zł.

 9. Apostolstwo chorych organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci z Hospicjum Świetlikowo w Tychach. Prosimy o przynoszenie drobnych słodyczy (np. cukierki na wagę), które mogłyby być podzielone do paczek dla dzieci. Słodycze można składać w kancelarii parafialnej do dnia 1 grudnia.

 10. Biuro Radia Maryja przy parafii św. Krzysztofa zaprasza na pielgrzymkę dziękczynno-błagalną w intencji rodzin. Pielgrzymka do sanktuariów św. Józefa, św. Jacka, św. Idziego, NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbędzie się w dniach od 5 do 7 grudnia 2019 r. Więcej informacji na plakatach i w zakrystii.

 11. W przyszłą sobotę i niedzielę kolejna edycja akcji gastronomiczno-charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki”. Dochód ze sprzedaży pączków będzie przeznaczony na wsparcie działalności ks. Franciszka Szczurka z Zambii.

 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Jedną z form czuwania adwentowego jest min. zobowiązanie do abstynencji od napojów alkoholowych. Serdecznie zachęcamy do podjęcia takiego postanowienia.

 13. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i naszej gazetki Prolog. W Gościu min. artykuł o tym, czy w Polsce przestrzegana jest wolność religijna.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Krzysztofa, siedziba: Tychy, ul. Wyszyńskiego 1.