Aktualności

Kazanie odpustowe 2017: ks. Adam Pawlaszczyk 'Człowiek szukający wielkości zawsze spotyka Boga'

Zachęcamy do odsłuchania kazania odpustowego z dnia 30.07.2017 r., które wygłosił ks. dr Adam Pawlaszczyk, oficjał Sądu Metropolitarnego w Katowicach. 

https://soundcloud.com/user-840613628/odpust-30072017-ks-adampawlaszczyk-czlowiek-szukajacy-wielkosci-zawsze-spotyka-boga


Budowa kaplicy część II

       


Kazania pasyjne audio

Nauki rekolekcyjne

Dzień I - Ks. Krzysztof Grzywocz

 

Konferencja I

Konferencja II - Depresja a radość życia - video

Konferencja III

 

Dzień II - o. Krzysztof Górski

Konferencja - audio

 

Dzień III - s. Lidia Wrona CM

Nauka rekolekcyjna

Konferencja - Kobieta jako mistrzyni życia


Budowa kaplicy część I

   


Tomik wierszy Marty Baron

 

w budowie


Zwyciężyli

Piłkarska reprezentacja ministrantów naszej Parafii zwyciężyła w sobotę 22.10.2016 r. w turnieju im. ks. Konrada Szwedy rozgrywanego w Łaziskach Górnych. Nasi dzielni piłkarze pojechali na ten turniej pierwszy raz (mimo piątej edycji tego turnieju) i udało im się zwyciężyć zdobywając pierwsze miejsce a także zgarnęli nagrody najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza. Gratulujemy!


'Krzysztofy 2016'

W niedzielę, 02 października 2016 r. o godz. 16.00 miało miejsce wręczenie statuetek 'Krzysztofy 2016'. W tym roku statuetki zostały przyznane w trzech kategoriach:

1. Promocja Parafii - Jan Wilga za prowadzenie w latach 2001-2015 'Kroniki Parafii'. Staraniem autora wydane zostało 18 tomów Kroniki, ubogaconej bogatą dokumentacją zdjęciową i stosownymi komentarzami.

2. 'Samarytanin Roku' - Izabela Kulińska za przygotowanie i wysłanie na przełomie roku 2015/2016 ponad 8000 kg odzieży i środków pomocowych dla osób potrzebujących.

3. 'Osobowość Roku' - Włodzimierz Kołodziej za prowadzenie od 15 lat wspólnoty 'Szkaplerza', za prowadzenie 'Misji św. Teresy' i organizowanie od wielu lat parafialnych grup pielgrzymkowych do sankturariów na terenie całej Polski.

Wręczenie statuetek i modlitwa różańcowa w intencji nagrodzonych, została ubogacona koncertem na 'Fletni Pana' w wykonaniu Artura Thomasa. Bezpośrednio w życie parafialne włącza się ponad 90 osób w różnej formie posługi wolontariatu dla dobra Parafii. Wszystkie osoby zostały zaproszone na spotkanie przy stole. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na koncert muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej w wykonaniu gościa specjalnego wieczoru - Artura Thomasa.


Poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej im. św. Józefa

Po prawie rocznej pracy została ukończona kaplica przedpogrzebowa w naszej parafii. Pierwsze prace zostały podjęte już w listopadzie 2014, jednak z wielu róznych przyczyn prace musiały być wstrzymywane na krótkie odstępy czasu (na przykład z powodu zimna, kiedy ściany nie mogly wyschnąć). Jednak po dłuższym czasie prace zostały ukończone i nasza kaplica już spełnia swoją funkcję. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania naszej kaplicy czy to przez modlitwę czy przez ofiarę materialną. Wspólnym wysiłkiem udało się otworzyć. Modlitwa jest czymś najpiękniejszym, co możemy ofiarować naszym bliskim, którzy już odeszli do Pana.

Poświęcenia kaplicy dokonał Biskup Marek Szkudło dnia 22.10.2015 roku.

 

W naszej kaplicy mieści się lodówka na zwłoki w kaplicy św. Józefa oraz kaplica do modlitwy nad prochami naszych bliskich pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego.


Nowy proboszcz parafii św. Krzysztofa - ks. prałat Zenon Ryzner

ks. prałat Zenon Ryzner

Ks. prałat Zenon Ryzner, nowy proboszcz parafii św. Krzysztofa w Tychach, zaczynał swoją kapłańską drogę właśnie w Tychach. W latach 1980-83 był wikarym w tyskiej parafii św. Marii Magdaleny. W latach 1983-86 został pierwszym wikarym w nowej parafii św. Krzysztofa.

Ks. prałat Zenon Ryzner został uroczyście wprowadzony do kościoła św. Krzysztofa w niedzielę, 3 sierpnia, o 11.30 przez dziekana, ks. prałata Józefa Szklorza, który przedstawił parafianom nowego proboszcza. 

 

Ks. Zenon Ryzner odszedł w Tychach po trzech latach pracy. W 1986 został kapelanem w szpitalu w Ochojcu i tam pracował do 1992 roku, następnie pełnił różne funkcje w instytucjach charytatywnych, był nawet zastępcą dyrektora Caritasu, a od 1993 roku do niedawna pełnił funkcję dyrektora Domu Księży Emerytów św. Józefa w Katowicach. 5 lipca skończył 60 lat. 

Był najpierw kanonikiem, potem został prałatem. - Tytuły świadczą o oddaniu pracy - podkreślił ks. dziekan Józef Szklorz i przypomniał, że piękną przeszłość i zasługi ma również kościół św. Krzysztofa, ale wymaga wiele pracy, a czasy nie są łatwe. 

Nowy proboszcz podziękował za klucze do parafii oraz obietnicę modlitwy. - Nie wiem, czy podołam, ale jak Bóg stawia wyzwania, to daje i łaskę - powiedział.


Zapamiętaj mnie (90 dni)