Aktualności

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele,

wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości

i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

 

 

Źródło: Rytuał Rzymski, Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne, Katowice 2002, s. 102.


#CRAZYweekend - podsumowanie i fotorelacja

#God is crazy!  

O szaleństwie Boga, nocy „sam na sam” z Panem, radości tańca wraz z Dawidem, o wyjściu Abrahama w nieznane czyli o #CRAZYweekendzie słów kilka od Marty Soboń.

 

Zajrzyj do fotorelacji... Zdjęcia autorstwa Iwony Porabik i Wiktoria Kuster

 

        W dniu 29.09 -1.10  została zorganizowana wycieczka do Wisły, w której wzięli udział wszyscy ochotnicy naszej wspólnoty United Young. Wyjazd nazwany „Crazy Weekendem”  okazał się znakomitą zabawą i odskocznią dla wszystkich po całym tygodniu szkoły i pracy. Jak sama nazwa wskazuje było naprawdę szalenie, a całemu weekendowi towarzyszył tekst, który wywoływał uśmiech na twarzy każdego: „God is crazy” co po polsku oznacza „Bóg jest szalony”.

        Pierwszego dnia, gdy po godzinie 16 zebraliśmy się wszyscy na dworcu, wsiedliśmy do pociągu i wyruszyliśmy w poszukiwaniu celu, jakim był Ośrodek Salezjanów w Wiśle. Gdy byliśmy już na miejscu był czas na zakwaterowanie się i odświeżenie. Pierwszym punktem tego dnia było spotkanie w kościele, gdzie się dowiedzieliśmy, że patronem piątkowego wieczoru był Nikodem. Następnie nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nasi opiekunowie wylosowali dla każdego pokoju godziny nocnego czuwania i tak oto rozpoczęła się noc- tylko my i Bóg. Było to wspaniałe przeżycie móc odbyć swój pół godzinny dyżur „sam na sam” z Panem. Po tej ciężkiej, ale cudownej nocy spotkaliśmy się ponownie w kościele na podsumowaniu czuwania, a zaraz po tym poszliśmy szczęśliwi na śniadanie.

        W sobotę był dzień Dawida, był to też czas na zrealizowanie warsztatów, na które każdy z nas się wcześniej zapisał. Do wyboru mieliśmy warsztaty muzyczne, fotograficzne, dziennikarskie i z kategorii tylko dla chłopców warsztaty z samoobrony. Po pierwszej godzinie zajęć była krótka przerwa na kawę lub herbatę, ale długo się nie leniliśmy i szybko wróciliśmy do pracy.  Po skończonych warsztatach mieliśmy krótkie podsumowanie naszej 2 godzinnej pracy, gdzie każda z grup opowiadała o swoich zajęciach. Mogliśmy zobaczyć zdjęcia zrobione przez koło fotograficzne, usłyszeć piosenkę w wykonaniu zespołu muzycznego oraz posłuchać opowieści o tym, co pozostałe grupy robiły w tym czasie. Po zjedzonym obiedzie przyszedł czas na „szaleństwo”, był to punkt dnia przeznaczony po to, żeby się porządnie wyszaleć. Począwszy od najróżniejszych tańców a skończywszy na zabawie w pociąg i grupowej „kanapce”. Następnie mogliśmy wysłuchać świadectwa wiary i cudownej historii z życia Jakuba Zaborskiego, zwycięzcy 5 edycji programu „Must Be The Music”. Kuba opowiedział nam jak ze zbytnio nielubianej osoby stał się rozpoznawalny na ulicy i chociaż ciężko nam było uwierzyć jak tak niesamowita i pełna energii osoba mogłaby być przez kogokolwiek nielubiana, taka była prawda. Po ciekawej rozmowie udaliśmy się na Eucharystię, a po niej przyszedł czas na najbardziej szalony punkt dnia, czyli dyskotekę. Na dyskotece obowiązkowe były przebrania: były między innymi minionki, jednorożec, orzeł a nawet syrenka. Oczywiście nie można zapomnieć o wspaniałym DJ-u, który ani razu nie zawiódł nas żadną piosenką.

        W niedzielę, czyli w ostatnim dniu w Wiśle naszym patronem był Abraham. Rano po śniadaniu wybraliśmy się na naprawdę wyczerpujący spacer w góry.  Gdy doszliśmy na szczyt w ramach odpoczynku skakaliśmy na skakance i podziwialiśmy widoki. Po jakimś czasie trzeba było wracać, by zdążyć wykonać wszystko zgodnie z planem przed naszym wyjazdem. Na kolejny punkt programu udaliśmy się do kościoła na ostatnią Eucharystię podczas naszego wyjazdu.  Mieliśmy w ten dzień także okazję do wysłuchania świadectwa wiary państwa Wojtka i Dominiki Borysów. Opowiedzieli w jaki sposób się poznali i jak Pan Bóg zmienił ich życie… Po podsumowaniu i podziękowaniu wszystkim za wspólnie spędzony weekend wróciliśmy wszyscy do swoich pokoi, by się spakować i w końcu nastąpił najsmutniejszy moment czyli powrót do Tychów. Chociaż wydawać się może, że przez cały weekend strasznie stęskniliśmy się za naszymi rodzinami, to prawda jest taka, że nawet nie było czasu zatęsknić, bo było zbyt fajnie.

        Dzisiaj z tego miejsca, kończąc tą krótką wypowiedź o tak długim, ale jednak za krótkim weekendzie chciałabym wszystkim podziękować. Chciałabym podziękować, za możliwość mile i szalenie spędzonego czasu, za to ile pracy i serca włożyli w to nasi opiekunowie, za to że nigdy nie znikał z waszych twarzy uśmiech i za to co najważniejsze,  za to że spędziliśmy ten weekend wspólnie z Panem Bogiem i było naprawdę CRAZY!


Kazanie odpustowe 2017: ks. Adam Pawlaszczyk 'Człowiek szukający wielkości zawsze spotyka Boga'

Zachęcamy do odsłuchania kazania odpustowego z dnia 30.07.2017 r., które wygłosił ks. dr Adam Pawlaszczyk, oficjał Sądu Metropolitarnego w Katowicach. 

https://soundcloud.com/user-840613628/odpust-30072017-ks-adampawlaszczyk-czlowiek-szukajacy-wielkosci-zawsze-spotyka-boga


Budowa kaplicy część II

       


Kazania pasyjne audio

Nauki rekolekcyjne

Dzień I - Ks. Krzysztof Grzywocz

 

Konferencja I

Konferencja II - Depresja a radość życia - video

Konferencja III

 

Dzień II - o. Krzysztof Górski

Konferencja - audio

 

Dzień III - s. Lidia Wrona CM

Nauka rekolekcyjna

Konferencja - Kobieta jako mistrzyni życia


Budowa kaplicy część I

   


Tomik wierszy Marty Baron

 

w budowie


Zwyciężyli

Piłkarska reprezentacja ministrantów naszej Parafii zwyciężyła w sobotę 22.10.2016 r. w turnieju im. ks. Konrada Szwedy rozgrywanego w Łaziskach Górnych. Nasi dzielni piłkarze pojechali na ten turniej pierwszy raz (mimo piątej edycji tego turnieju) i udało im się zwyciężyć zdobywając pierwsze miejsce a także zgarnęli nagrody najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza. Gratulujemy!


'Krzysztofy 2016'

W niedzielę, 02 października 2016 r. o godz. 16.00 miało miejsce wręczenie statuetek 'Krzysztofy 2016'. W tym roku statuetki zostały przyznane w trzech kategoriach:

1. Promocja Parafii - Jan Wilga za prowadzenie w latach 2001-2015 'Kroniki Parafii'. Staraniem autora wydane zostało 18 tomów Kroniki, ubogaconej bogatą dokumentacją zdjęciową i stosownymi komentarzami.

2. 'Samarytanin Roku' - Izabela Kulińska za przygotowanie i wysłanie na przełomie roku 2015/2016 ponad 8000 kg odzieży i środków pomocowych dla osób potrzebujących.

3. 'Osobowość Roku' - Włodzimierz Kołodziej za prowadzenie od 15 lat wspólnoty 'Szkaplerza', za prowadzenie 'Misji św. Teresy' i organizowanie od wielu lat parafialnych grup pielgrzymkowych do sankturariów na terenie całej Polski.

Wręczenie statuetek i modlitwa różańcowa w intencji nagrodzonych, została ubogacona koncertem na 'Fletni Pana' w wykonaniu Artura Thomasa. Bezpośrednio w życie parafialne włącza się ponad 90 osób w różnej formie posługi wolontariatu dla dobra Parafii. Wszystkie osoby zostały zaproszone na spotkanie przy stole. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na koncert muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej w wykonaniu gościa specjalnego wieczoru - Artura Thomasa.


Zapamiętaj mnie (90 dni)