Aktualności

Kazanie odpustowe 2017: ks. Adam Pawlaszczyk 'Człowiek szukający wielkości zawsze spotyka Boga'

Zachęcamy do odsłuchania kazania odpustowego z dnia 30.07.2017 r., które wygłosił ks. dr Adam Pawlaszczyk, oficjał Sądu Metropolitarnego w Katowicach. 

https://soundcloud.com/user-840613628/odpust-30072017-ks-adampawlaszczyk-czlowiek-szukajacy-wielkosci-zawsze-spotyka-boga


Budowa kaplicy część II

       


Kazania pasyjne audio

Nauki rekolekcyjne

Dzień I - Ks. Krzysztof Grzywocz

 

Konferencja I

Konferencja II - Depresja a radość życia - video

Konferencja III

 

Dzień II - o. Krzysztof Górski

Konferencja - audio

 

Dzień III - s. Lidia Wrona CM

Nauka rekolekcyjna

Konferencja - Kobieta jako mistrzyni życia


Budowa kaplicy część I

   


Tomik wierszy Marty Baron

 

w budowie


Zima nam dokucza...


Zwyciężyli

Piłkarska reprezentacja ministrantów naszej Parafii zwyciężyła w sobotę 22.10.2016 r. w turnieju im. ks. Konrada Szwedy rozgrywanego w Łaziskach Górnych. Nasi dzielni piłkarze pojechali na ten turniej pierwszy raz (mimo piątej edycji tego turnieju) i udało im się zwyciężyć zdobywając pierwsze miejsce a także zgarnęli nagrody najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza. Gratulujemy!


'Krzysztofy 2016'

W niedzielę, 02 października 2016 r. o godz. 16.00 miało miejsce wręczenie statuetek 'Krzysztofy 2016'. W tym roku statuetki zostały przyznane w trzech kategoriach:

1. Promocja Parafii - Jan Wilga za prowadzenie w latach 2001-2015 'Kroniki Parafii'. Staraniem autora wydane zostało 18 tomów Kroniki, ubogaconej bogatą dokumentacją zdjęciową i stosownymi komentarzami.

2. 'Samarytanin Roku' - Izabela Kulińska za przygotowanie i wysłanie na przełomie roku 2015/2016 ponad 8000 kg odzieży i środków pomocowych dla osób potrzebujących.

3. 'Osobowość Roku' - Włodzimierz Kołodziej za prowadzenie od 15 lat wspólnoty 'Szkaplerza', za prowadzenie 'Misji św. Teresy' i organizowanie od wielu lat parafialnych grup pielgrzymkowych do sankturariów na terenie całej Polski.

Wręczenie statuetek i modlitwa różańcowa w intencji nagrodzonych, została ubogacona koncertem na 'Fletni Pana' w wykonaniu Artura Thomasa. Bezpośrednio w życie parafialne włącza się ponad 90 osób w różnej formie posługi wolontariatu dla dobra Parafii. Wszystkie osoby zostały zaproszone na spotkanie przy stole. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na koncert muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej w wykonaniu gościa specjalnego wieczoru - Artura Thomasa.


Wizyta gości

W dniach 25-26.07.2016 odwiedziła nas grupa Włochów, którzy jechali na Światowe Dni Młodzieży. Mimo krótkiego pobytu na pewno pozostaną na długo w naszej pamięci te odwiedziny!

Więcej zdjęć z wizyty znajdziemy w galerii.


Zapamiętaj mnie (90 dni)